Torba Paletleme Uygulamaları

ROBOTİK TORBA PALETLEME UYGULAMALARI

TARA Robotik Otomasyon ‘un uzmanlaşmış olduğu konulardan biride robotik torba, çuval paletleme otomasyonudur. Robotik torba, çuval paletleme otomasyonu için geliştirmiş olduğu özel sistem çözümleri ve torba taşıma el tasarımlarıyla TARA Robotik Otomasyon, sektöre yön verir bir hal almıştır. Uzun yıllardır sistem entegretörlüğünü yapmakta olduğumuz, Japon FANUC robot ve İsveçli ABB robot ile birlikte her türlü ürün için tam otomatik robotlu torba, çuval paletleme sistemleri tesisinize özel olarak TARA Robotik mühendisleri tarafından tasarlanmaktadır.

Robotik Torba Paletleme Otomasyonunu Kullanan Başlıca Tesisler:


 1. Yapı kimyasalları üretim tesislerinde yapı kimyasalları torbalarını paletlere robot ile dizmek için
 2. Alçı fabrikası ve alçı karışımları üretim tesisi alçı torbalarını paletlere robot ile dizmek için
 3. Mikronize kalsit üretimi yapan tesislerde kalsit torbalarını paletlere robot ile dizmek için
 4. Kireç üretimi yapan tesislerde kireç torbalarını paletlere robot ile dizmek için
 5. Plastik ham madde imalatı yapan tesislerde plastik ham madde torbalarını paletlere robot ile dizmek için
 6. Çimento üretim tesislerinde çimento torbalarını paletlere robot ile dizmek için
   

Bu ürünlerin tamamını ya da bir kaçını üreten tesislerde çuval torba paletleme robotumuzu rahatlıkla kullanabiliriz.

Torba, Çuval Paletleme Otomasyonunda Neden Robot Kullanmalıyım?


 • Torba, çuval paletleme üretiminizden satış noktasına kadar hem size hem de müşterinize yarattığı verimlilikler (hız, stok alanı, işçilik) ve dolayısıyla pazarlamanızın dağıtım ayağını güçlendirmesi ile ve satışınızı artırmanıza yardımcı olur.
 • TARA Robotik ‘in torba, çuval paletleme otomasyonu için geliştirdiği özel el yapısı ile dolumdan çıkan torbanız paletlenmeden önce ütülenir ve prizmatik olarak düzgün bir şekil alır; bu düzgün torbalar robotlar tarafından yine çok düzgün dizilerek sütun gibi paletler oluşur; sürekli olarak bu görünüşün insan gücü ile oluşması mümkün değildir. Torba ve paletteki bu güzellik sizin titizliğinizi ve üretiminizin ciddiyetini dışa vurarak ürününüze güveni artırır, sizi daha güçlü kılar. Hatlarınızdan sürekli olarak, firma kalitesini yansıtacak düzgün ve standart kalitede paletler çıkacaktır.
 • Robotik torba, çuval paletleme otomasyonundan sonra torba dolum makinenizin verimini arttırabileceğinizi fark edecek ve birim zamanda daha çok ürün üretebileceksiniz. Aynı zamanda toplam bir paletin yapılma süresini standartlaştırabileceksiniz. Bu sayede müşteri teminlerinizde sıkıntı çekmeyecek ve itibarınızı arttıracaksınız.
 • Robotik torba, çuval paletleme otomasyonundan sonra minimum personel kullanımı ile personel ve maliyet tasarrufu sağlayacak ve maksimum ürün üreteceksiniz.
 • Düşük bakım maliyetleri ve kullanım kolaylığı ile kısa süre içeresinde çok doğru bir yatırım yaptığınızın farkına varacaksınız.
   

Paletleme Makineleri ( palletizer ) Yerine Neden Robot Kullanmalıyım?

Müşterilerimiz tarafından en çok sorulan bu soruya şöyle cevap vermek isteriz:


 • Paletleme Makineleri ( palletizer ) fabrika içeresinde çok yer kaplarlar. Oysa torba, çuval paletleme robotlarının oturduğu alan 400 mm * 400 mm kadar küçük bir alandır.
 • Paletleme Makineleri ( palletizer ) üzerinden çok fazla mekanik kısım piston, motor, sensör vb. bulunur. Karmaşık yapıları yüzünden çok sık arza verebilirler ve elektrik-hava sarfiyatları yüksektir. Oysa torba, çuval paletleme robotlarının servo motorla yapılmış kompakt ve basit aletlerdir. Arıza vermezler, elektrik-hava sarfiyatları çok düşüktür.
 • Paletleme Makineleri ( palletizer ) esnek değildir. Ürün değiştirmek zordur yüksek PLC bilgisi gerekir. Oysa torba, çuval paletleme robotlarının kullanımı oldukça kolaydır. Ürün değiştirmek yalnızca 5 dakikadır.
 • Paletleme Makineleri ( palletizer ) fabrika içeresinde yerini değiştirmek kolay değildir. Oysa torba, çuval paletleme robotlarının yerine çok kolay bir şekilde değiştirebilir istediğiniz yere hiç bir yardım almadan taşıyabilirsiniz.
 • Paletleme Makineleri ( palletizer ) aynı anda tek bir palete torba paletleyebilir; oysa torba, çuval paletleme robotları aynı anda 4,5 palete kadar torba paletleyebilir.
 • Paletleme Makineleri ( palletizer ) bakım maliyetleri oldukça yüksektir; oysa torba, çuval paletleme robotlarının bakım maliyeti oldukça düşüktür.
 • Ayrıca robot kullanmak demek teknolojiyi yakından takip eden yenilikçi firma olmak demektir. Firma imajı ve reklamı açısından robotik paletleme çok daha avantajlıdır.


Robotik torba, çuval paletleme otomasyonu için geliştirmiş olduğumuz özel eller için lütfen videoyu izleyiniz...