Neden Endüstriyel Robot Satın Almalıyım?

Çok Basit:


 • Endüstriyel robot kollar yemek yemez,
 • Endüstriyel robot kollar izin istemez,
 • Endüstriyel robot kollar yorulmaz,
 • Endüstriyel robot kolların çocukları sünnet olmaz,
 • Endüstriyel robot kolların morali bozulmaz,
 • Endüstriyel robot kollar maaşlarına zam istemez,
 • Endüstriyel robot kollar kendi aralarında kavga etmez,
 • Endüstriyel robot kollar unutmaz, hata yapmaz,
 • Endüstriyel robot kollar hep aynı standartta hep aynı hızda çalışırlar vb.
   

İşini büyütmek, teknolojiye ayak uydurmak isteyen birçok yeni robot yatırımcının aklında bu soru olabilir. İlk yatırım maliyeti yüksek gibi görülen endüstriyel robot sistemlerinin aslında kısa vadeli ve uzun vadeli kazanımlarına bakıldığında kendini bir buçuk, iki yılda amorti eden, kaliteyi ve hızı arttıran ve robot yatırımcısına para kazandıran makineler olduğu oldukça açıktır. Endüstriye robotların sağladığı kazanımlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse:

1- Verimlilik Artışı
Endüstriyel robotlarla, birim zamanda daha fazla, kaliteli ve az fireli ürün üretmek mümkündür. Çok kısa süre içeresinde basit hesaplarla ortaya çıkacak olan bu verimlilik artışı ile endüstriyel robot yatırımcısı çok kısa bir süre içerde daha karlı bir imalat yapacaktır ve ödediğinden fazlasını kazanmaya başlayacaktır!

2- Üretim Kalitesinin Geliştirilmesi
Endüstriyel robotlar standart ve kaliteli iş çıkardığı gibi kendinden önceki ve sonraki proseslerinde iyileşmesine ve topyekûn bir kalite artışına neden olur. Daha kaliteli ürün üretmeye başlayan robot yatırımcı çok kısa bir süre içerde daha çok müşteriye ulaşacak ve para kazanacaktır!

3- Üretimin Sürekliliği
Endüstriyel robotların en güzel yanı, çok ağır şartlar altında, çok zor arıza verme olasılığı ile sürekli olarak aynı standartta çalışmasıdır. Robotlar izin almaz, robotlar yemek yemez, robotlar tuvalete gitmez, robotların morali bozulmaz vb... Yatırımcı endüstriyel robot kullanmaya başlayarak sürekli ve kesintisiz bir imalat yapacağı için müşterilerine doğru temin süreleri rahatlıkla verebilecektir. Bu sayede robot yatırımcısının, müşteriye karşı olan saygınlığı artacak ve kar elde edecektir!

4- Üretimde Güvenilirliğin Arttırılması
Endüstriyel robot kullanmaya başladıktan sonra artık gözünüz arkada kalmayacak. Artık hep aynı süre içeresinde, hep aynı yüksek kalitede ürün üreteceğinizden emin olacaksınız. Robot için hataya yer yoktur. Yatırımcı imalatını güvenilir ellere teslim etmiştir!

5- İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği
Endüstriyel robotlar insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen pis, ağır ve tehlikeli işlerde rahatlıkla çalışabilirler. Minimum risk, maksimum kazanç mantığı ile çalışan robotlar ile iş kazalarına topyekûn bir son verebilirsiniz. Yatırımcı imalatını minimum risk alarak geleceğini garanti altına almıştır!

6- Sabit Maliyet ve Doğru Maliyet Analizi Yapabilme
Endüstriyel robot kullanılmaya başlanan bir firmada artık her şey standartlaşmıştır. Yani robot bir gün daha fazla enerji, ertesi gün daha az enerji sarf etmeyecektir. Bu sayede artık bir ürünü imal etmek için harcanan her kalem ve toplam süre rahatlıkla hesaplanabilir olmuştur. Doğru maliyet analizleri ile iyi fiyatlandırma yapabilecek kapasiteye ulaşan yatırımcı daha çok para kazanacaktır!

7- Pazarlamada Eliniz Güçlenecek
Endüstriyel robot yatırımı yaptıysanız biliniz ki en etkili reklamı da yapmış oldunuz. Bundan böyle müşterileriniz gözünde son teknolojiyi yakından takip eden, kaliteli ve standart bir üretim için elinden geleni yapan ve maliyetleri düşürmek için yatırım yapan bir firma oldunuz. İşleriniz öyle bir açılacak ki şaşıracaksınız!

8- Otomasyon Sayesinde Firma Gelişimi
Endüstriyel robot yatırımdan sonra kısa sürede elde edeceğiniz kazanımlarla ufkunuz genişleyecek ve çok kısa süre içeresinde diğer hatlarınızda da robot kullanmak isteyeceksiniz. Robotun yapabildiklerini gördükçe ufkunuz genişleyecek ve tüm prosesinizi baştan sona yenileyeceksiniz.

“Diğer memnun müşterilerimiz gibi siz de kolayca robotlu otomasyona geçebilirsiniz. Bizi arayarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Sizi hızlıca ziyaret ederek hayatınızı kolaylaştırabiliriz...”