Get Adobe Flash player

HIZ VE ESNEKLİK = MAKİNE BESLEME UYGULAMALARI

     TARA Robotik Otomasyon geliştirdiği özel çözümlerle, makine besleme uygulamalarında uzmanlaşmış ve geliştirdiği standart robot hücreleri ile sektöre yön verir bir hal almıştır. Makine besleme robotları enjeksiyon makinelerinden, CNC işleme merkezlerine; transfer tezgahından , preslere kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Özelikle bu tarz sürekli çalışır ve insansız hatlarda makine besleme robotu otomasyon için en mükemmel makinedir.

ANAHTAR KELİME ESNEKLİK

     Özellikle kamera sistemleriyle birlikte ürünü değiştirmek ve robotu yeniden başka bir parça için programlamak oldukça kolaydır ve kısa bir süre almaktadır. Bu yüzden sık sık ürün değiştiren firmalarda makine besleme robotu kullanmak çok avantajlıdır. Robot kolayca yeniden programlanabilir ve hattaki değişikliklere kolayca adapte olabilir.

alt

ROBOT HİÇ BOŞ DURMAZ

     Makine besleme robotları işleme süresi sonrasında ki operasyonlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin işlenen parçanın çapağını alabilir, deliklerini delebilir yada ölçüsel kontrolünü yapabilir. Bu sayede makine besleme robotu bir çok işte kullanılabilir ve amortisman sürelerini daha da aşağılara çekebilir.

MİNİMUM HATA MAKSİMUM KAZANÇ

     Makine besleme uygulamalarında yüksek düzeyde tekrarlanabilirlik ve dikkat gerekirken  operatörler için sıkıcı ve tehlikeli bir iş olabilir. Robotlar, bu tür çalışmalar için çok uygundur. Yüksek güvenlikli robotlar yaralanmaları azaltır ve  işçileri daha güvenli tutar. Bu sayede iş kazaları yaşanmaz

ENDÜSTRİYEL MAKİNE YÜKLEME / BOŞALTMA ROBOTLAR AVANTAJLARI ŞUNLARDIR:

  • Artan verimlilik
  • Yüksek  katma değerli üretim
  • Tutarlı maksimum bir kalite
  • Operatör bağımlılığından kurtulma
  • Minimum hata ve fire
  • Yüksek hız ve performans ile maksimum üretilen ürün
  • Kolay kullanım ve esneklik

    

 

 

Bu sitenin Tüm hakları TaraRobotik' e aittir.